: Menu :

- Úvod
- O Indonésii
- Deník cest (21)
- Ponory (12+10)
- Mapa
- Doprava
- Fotogalerie (48)
- Odkazy
- Slovník
- Kontakty


: Aktuality: archiv
19.7.2005 Zahájena aktualizace po návratu z Indonésie

14.4.2004 Žádost o vízum ke stažení


14.4.2004 Poslechněte si indonéskou výslovnost


6.4.2004 Jak plánovat cestu


6.4.2004 článek "civilizace v divočině"


22.3.2004 Návod: "Jak smlouvat"


10.3.2004 Měnový konvertor

9.3.2004 Možnost přidávat vlastní odkazy

8.3.2004 Doplněna mapa časových pásem

7.3.2004 Nový design stránek


8.3.2004 Doplněn přehled dopravy


1.2.2004 Doplněna interaktivní mapa trasy


: Navštivte sponzory :: Praktické informace o Indonésii :

Indonésie se nalézá mezi Indiských a Tichým oceánem, meyi světadíly Asií a Asustrálií. Její celková rozloha je 1 905 443 km2, délka pobřeží 80 000 km.

Obyvatelstvo - Ve 27 provinciích Indonésie žije přes 195 mil. lidí. Tvoří jej Malajci, Polynésané a 100 odlišných etnických skupin.

Jazyk - oficiálním jazykem je Bahasa Indonesia s početnými regionlními jazyky a dialekty. Rozšířená je i angličtnina, zvláště v Jakarte, Bali a dalších velkých městech.

Náboženství - převážně islam, v někteých oblastech hinduismus, budhismus a křesťanství.

Podnebí - tropické rovníkové s teplotami mezi 21 -33 stupni C. Průměrná vlhkost je 60 - 90 % a dešťové srážky jsou nejvydatnější mezi listopadem a únorem.

   

Časové zóny - GMT +7 hodin (západ) GMT +8 hodin (střední č.), GMT +9 hodin (východ).

Měna - Rupie, Bankovky 100,500,1000,5000,10000,20000,50000

Víza - Vstupní vízum se pro turisty vydává na dva měsíce. Všichni návštěvníci musí mít platný cestovní pas - nejméně na dobu 6 měsíců a důkaz o pokračování cesty. Informujte se v cestovní kanceláři nebo na konzulátě Indonéského velvyslanectví.

Ubytování - Jak si můžete představit, po celé Indonésii existuje obrovské množství ubytování různého druhu. Od velkolepých pfětihvězdikových turistických center po jednoduché chaty v džungli v závislosti na místě pobytu a Vašem cestovním rozpočtu.

Kreditní karty - zavedené kreditní karty se přijímají ve většině hotelů spolu s americkými dolarovými travells šeky.

Bezpečnost - Své cennosti uschovejte v hotelovém sejfu nebo na podobném místě a Vás pas mějte u sebe

Jak cestovat - Již samotn cestování po Indonésii je polinou požitku a každý region anbízí trochu něčho jiného. Do Indonésie směřuje 30 mezinároních leteckých linek včetně Indonéské letecké společnosti Garuda Indonesia. Létání z ostrova na ostrov je v mnoha případech také možné a je rychlé a pohodlné. Na zemi najdete množství šoférovaných limuzín, aut k pronajmutí, taxi a hotelových vozů. Mnoho taxi nemá taxametry, proto se doporučuje sjednat si cenu dříve, nežli nastoupíte do vozu. Bemos je jedinečnou formou dopravy, typickou pro Indonésii. Jsou to miktrobusy, tvářící se jako obecní autobusy. Prostě zastavíte si řidiče a sjednáte vzájemně výhodnou cenu. Na mnoha místech si můžete najmout mtocykl, ale musíte být vždy opatrní, protože dopravnísituace a stav vozovky může být nfěkde poněkud riskantní. Vlaky a turistické aoutobusy se liší od prostých po luxusní a při dobrném plánování se můžete takto dostat až do vzdálench a vzrušujících míst. Na kývnutí stle ještě naleznete po celé Indonésii tříkolku na lidský pohon. Cestování po Indonésii je o to snazší, že ať se ocitnete kdekoliv, najdegte přátelské lidi, kteří Vám rádi poradí, jak se dostat tam, kam potřebujete.

Řidičský průkaz - Chcete-li si najdmout auto, musí Vám být 18 let a vlastnit mezinárodní řidičský průkaz nebo průkaz zemí ASEAN.

Etiketa - Jestliže cestujete do jakékoliv cizí země, je důležité znát místní zvyky a tabu. V Indonésii budete mít zajištěn příjemný pobyt, zachováte-li důstojnost a budete vhodně oblečeni. Při pozdravu je u mužů a žen zvykem potřást si rukou. Toto by se fmělo činnit pouze pravou rukou, protože podat nebo přijmout levou ruku nebo jíst levou rukou se považuje za neslušné. Ukazovat na někoho prstem nebo ho přivolávat se považuje za nezdvořilé. Také by se nemělo šplhat po chármech nebo místních památkách.

Oblečení - Lehké, vydušné, neformální oblečení je nejpraktičtější. Va čsto vlhkých podmínkách Indonésie jsou nejpohodlfnější materiály bavlna nebo len. Indonésané si potrpí na pěkné obleční a je důležité zvláště při návštěvě vládních úřadů, např.přistěhovaleckých úřadů, být vždy vhodně oblečen. V souladu s místními zvyky není vhodné nosit šortky nebo sporé obleční na veřejných místech a v mešitách a ženy by měly mít zahalenou hlavu a paže. Na bali se při návštěvě chrámu nosí v pase šerpa.
Copyright 2004 (c) Martin Dlabač

: Nástroje :Přidat k oblíbeným


: Články :
Se smlouváním se v Indonésii setkáte na každém kroku, proto se Vám jistě bude hodit několik tipů "jak na to".

Před cestou do exotiky se jistě vyplatí dobře naplánovat alespoň to nejdůležitější...

Článek "Civilizace v divočině" přibližuje indonéskou mentalitu


: Doporučujeme :

- Kenya 2004
- Sklípkani