: Menu :

- Úvod
- O Indonésii
- Deník cest (21)
- Ponory (12+10)
- Mapa
- Doprava
- Fotogalerie (48)
- Odkazy
- Slovník
- Kontakty


: Aktuality: archiv
19.7.2005 Zahájena aktualizace po návratu z Indonésie

14.4.2004 Žádost o vízum ke stažení


14.4.2004 Poslechněte si indonéskou výslovnost


6.4.2004 Jak plánovat cestu


6.4.2004 článek "civilizace v divočině"


22.3.2004 Návod: "Jak smlouvat"


10.3.2004 Měnový konvertor

9.3.2004 Možnost přidávat vlastní odkazy

8.3.2004 Doplněna mapa časových pásem

7.3.2004 Nový design stránek


8.3.2004 Doplněn přehled dopravy


1.2.2004 Doplněna interaktivní mapa trasy


: Navštivte sponzory :: Civilizace v divočině : vloženo:6.4.04 Autor: Martin DlabačPřed naší cestou jsme se trochu obávali, jak bude probíhat řada běžných situací v zemi, kterou v Evropě zpravidla nepovažujeme za civilizovanou. O to větší bylo naše překvapení, když jsme takové situace zažili na vlastní "kůži".

Zkušenost první: SARS?

v době, kdy v Jihovýchodní Asii "řádí" nemoc SARS (projevuje se obdobně jako zápal plic s horečkou), Veronika už čtvrtý den pobytu v Indonésii onemocněla. Už za pár hodin měla přes 38 stupňů horečky, která bohužel vyvrcholila v průběhu výstupu na sopku Mt. Bromo. Šestý den večer jsme konečně dorazili do nemocnice v Denpasaru na Bali. Nevěděli jsme čeho se bát víc. Jestli toho, že nás uvítá "šaman" se zázračnou hůlkou nebo toho, že strávíme zbytek svatební cesty v karanténě.

Na průběh celého ošetření asi dlouho nezapomeneme. Doufám, že se někdy něčeho podobného dočkáme i u nás! Přestože jsme do nemocnice dorazili v pátek kolem 22:00, vše probíhalo jako ve snu. Nejprve nám recepční vyhledala anglicky mluvící lékařku, která se nás okamžitě ujímá. Před odběrem krve nám přichází ukázat nepoužitou jehlu. V průběhu celé půlhodiny nás po nemocnici doprovází recepční. Za okamžik nám lékařka předává výsledky testů, plastovou identifikační kartu pacienta a recept na léky proti horečce, za které v lékárně platíme 13 000Rp. Celkem jsme v nemocnici strávili asi 30 minut a utratili asi 130 000Rp. K lékaři naštěstí často nechodím, ale kdybych musel přál bych si, aby to probíhalo jako v Indonésii.

Zkušenost druhá: Rozpadlý motocykl

Během výletu po Bali na vypůjčeném motocyklu nám 20km po startu doslova upadla řadící páka. Stojíme uprostřed silnice se zařazenou rychlostí a přemýšlíme, co dál. V tom okamžiku se kolem nás objeví několik balijců, kteří okamžitě zjišťují, co se stalo. Jeden přinese z domova kleště a podaří se mu zařadit neutrál. Další vezme naši motorku a tlačí ji před námi až do opravny. Hned jak tam dorazíme, ujímá se nás mechanik, demontuje "šaltpáku", přivaří ji a vrátí na původní místo. Celá akce trvala asi 25 minut a stála 30 000 Rp.

Závěr

Nyní již rozhodně víme, že cestování po Indonésii jistě jednodušší a nejspíš i bezpečnější než po Čechách. Pochopitelně k tomu přispívají velmi dostupné ceny, ale tím hlavním důvodem jsou nepochybně Indonésané. Lidé žijící na hranici chudoby, kteří Vám kdykoli nezištně pomohou ve chvíli, kdy to potřebujete....
Copyright 2004 (c) Martin Dlabač

: Nástroje :Přidat k oblíbeným


: Doporučujeme :

- Kenya 2004
- Sklípkani